Wyniki wyszukiwania dla:

Róża Różańcowa Matki Bożej Licheńskiej

Parafia Świętego Jana Bosko została erygowana dekretem Metropolity Warmińskiego Arcybiskupa  Edmunda Piszcza 1 lipca 1993 roku i powierzona Inspektorii Warszawskiej Salezjanów. Proboszczem został mianowany ks. Stanisław Szestowicki. 1 grudnia 1993 roku w kaplicy przy ul. Mrongowiusza zostaje odprawiona pierwsza Msza Święta i zaczyna się organizować życie parafialne.

W niedługim czasie zawiązuje się pierwsza Róża Różańcowa, której patronuje Matka Boża Licheńska. Osobą prowadzącą jest parafianka pani Halina Światłowska. Szybko zgłaszają się chętni do modlitwy parafianie. Pani Światłowska przekazuje opiekę nad tą Różą w 1994 roku pani Krystynie Łozińskiej i organizuje drugą Różę Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Jest to najprężniej działająca grupa modlitewna w Parafii i od samego początku nalezą do niej te same osoby. Nie licząc trzech zmarłych pań, które zastąpili nowi członkowie. Roża powiększyła się o 5 nowych osób kiedy zaczęliśmy odmawiać tajemnce światła Różańca Świętego.

Róża Różańcowa Matki Bożej Licheńskiej żarliwie modli się w powierzonych jej przez Kościół intencjach. Prosi Maryję o opiekę nad duchowieństwem i ludem wiernym, powierza jej młodzież, dzieci, chorych, zmarłych i wszystkie sprawy bieżące naszej Ojczyzny i świata.


Podziel się tym wpisem: