Wyniki wyszukiwania dla:

Róża Różańcowa Matki Bożej Ostrobramskiej

Na początku istnienia Parafii św. Jana Bosko w jej obrębie funkcjonowały dwie kaplice: przy ul. Mrongowiusza i na Wałdowie. 1 grudnia 1993 roku odprawiono pierwszą Mszę Świętą w kaplicy przy ul. Mrongowiusza a 7 listopada 1994 roku pierwszą Mszę Świętą w kaplicy na Wałdowie. Rozkwitało życie parafialne. Działały już dwie Róże Różańcowe.

Dzięki staraniom pani Teresy Kenig powstała trzecia Róża Różańcowa Matki Bożej Ostrobramskiej. Pani Teresa prowadziła ją od roku 1995 do 2016. Od 2016 roku do teraz Różę prowadzi pani Bogusława Lamcha.

Do Róży przystąpiło 15 kobiet z osiedla przy ul. Mrongowiusza a później dołączyło 5 kolejnych kobiet. Do dziś do Róży należy tych samych 20 oddanych parafianek, które codziennie wypraszają modlitwą łaski u Jezusa Chrystusa przez ręce Jego Matki powierzając Mu przyszłość Kościoła, jego pasterzy i wiernych, braci odłączonych, nieprzyjaciół, błądzących, dusze w czyśćcu cierpiące. Zamawiają Msze Święte i uczestniczą w celebracjach i życiu Parafii.

Siostry z Róży Różańcowej Matki Bożej Ostrobramskiej swoim życiem i modlitwą świadczą o wiernej służbie Maryi, która zawsze pokazuje swoim czcicielom Jezusa.


Podziel się tym wpisem: