Wyniki wyszukiwania dla:

Odnowa w Duchu Świętym

W dniach od 7 do 8 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej Parafii Seminarium Odnowy w Duchu św. – uczestniczyło 12 osób.

Owocem tych rekolekcji było powstanie w/w grupy modlitewnej. Do uczestników rekolekcji dołączyły osoby, które takie rekolekcje przechodziły wcześniej w innych Parafiach w Ostródzie.

Obecnie (po przerwie spowodowanej pandemią) spotykamy się regularnie wg następującego porządku.

– Pierwszy i trzeci czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele parafialnym;

modlitwa wielbiąca, śpiew, Słowo Boże z dnia (wybrany fragment) z rozważaniem, półgodzinna adoracja Jezusa Eucharystycznego w ciszy zakończona  modlitwą różańcową w intencji kapłanów, o nowe powołania i umocnienie istniejących powołań – do życia kapłańskiego, zakonnego i konsekrowanego.

– Druga i trzecia środa miesiąca spotkanie modlitewne w Oratorium; modlitwa wielbiąca ze śpiewem, rozważanie fragmentu Słowa Bożego z liturgii dnia – dzielenie się Słowem uczestników spotkania, czasem komentarz opiekuna grupy ks. Proboszcza, czasem katecheza.

– Uczestniczymy w wieczorze uwielbienia Boga w naszym kościele parafialnym w ostatni czwartek miesiąca (diakonia muzyczna).

– Uczestniczymy w rekolekcjach i kongresach (Częstochowa i Dobre Miasto) wg możliwości.

– Uczestniczymy w corocznych czuwaniach przed świętem Zesłania Ducha św. w kolejnej parafii w Ostródzie (odbywa się kolejno w każdej parafii gdzie jest grupa Odnowy)

– Posługujemy w innych parafiach jako animatorzy REO, świecka osoba prowadząca oraz diakonia muzyczna (we współpracy z grupami z Ostródy – wg potrzeb).

– Posługujemy jako animatorzy w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dobrym Mieście (w rekolekcjach Uzdrawianie Wspomnień i REO)

– Osoba świecka odpowiedzialna za grupę modlitewną systematycznie uczestniczy w spotkaniach odpowiedzialnych w Dobrym Mieście.

–  Osoby z naszej grupy czytają Słowo Boże na Mszach św. i animują śpiew pod nieobecność organisty.


Podziel się tym wpisem: